saka pro muže

Už máma Forresta Gumpa věděla, jaké jsou boty důležité a pokud chcete udělat opravdu dobrý dojem, při výběru bot si dejte pozor na toto:

Barva je důležitá

První zásadou je, že boty by měly být stejné barvy jako opasek – odstín nemusí být identický, ale pokud máte béžové boty a tmavohnědý opasek, vypadá to špatně. Snažte se co nejvíce trefit odstín bot a opasku. Dále byste měli vědět, že hnědé boty se k černému a šedému obleku nehodí, k těmto barvám si obujte vždy černé boty. Pokud máte oblek tmavomodrý či hnědý, nic nezkazíte, pokud si k němu obujete černé boty, ale hnědá obuv bude vypadat mnohem lépe.
saka pro muže

Dejte si pozor, aby vás netlačily

Pokud nemáte zkušenosti s kupováním elegantních bot, může se stát, že i když se vám velikost po krátké zkoušce bude zdát dobrá, po pár hodinách budete mít pocit, že máte nohy ve svěráku. Proto, když si boty obujete, natlačte prsty co nejvíce ke špičce a pokud se vám mezi zadní část a patu vejde váš prst, je to správná velikost.

Nevymýšlejte a vsaďte na klasiku

Dnes najdete mnoho nových typů bot – špičaté, s bílými podrážkami či mokasíny s třásněmi. Pokud chcete vypadat elegantně, vsaďte na klasiku – oblá jemně prodloužená špička a šněrování je zárukou úspěchu. Tento styl bot se jmenuje Oxford, takže budete vypadat jako anglický gentleman.
legrační ponožky

Pár tipů na závěr

V jednoduchosti je krása, proto nejlepší barvou košile, jakou si můžete vybrat, je bílá. Zapomeňte na všechny nevkusné červené, modré či růžové barvy a berte bílou. Košile musí mít dlouhé rukávy, i když je venku 40 ° C, v případě nouze si je pak můžete vyhrnout. Co se týče hodinek, tak by měli mít kožený náramek, ideálně ve stejné barvě jako opasek a boty. Při výběru kravaty či motýlka se můžete vyřádit – klidně může být květinový, tečkovaný nebo s potiskem, důležité je, aby se špička kravaty dotýkala začátku přezky opasku.

Tags: No tags