Jak zabránit stresu při stěhování

Imunitní systém lidstva, zejména západní, technicky „vyspělé“ civilizace, se za posledních padesát let výrazně zhoršil. Důkazem toho jsou různé alergie, atopické ekzémy, astma, častější nachlazení a chřipky a také výrazně horší odezva na nový typ koronaviru. Když se nad tím zamyslíte, nebude toto zjištění vůbec překvapivé, vždyť mnozí z nás tráví většinu času v zaměstnání v uzavřených budovách bez přímého slunce, schází nám příležitosti k fyzické práci, jezdíme v autech více, než lidé v poválečné republice a k tomu si dopřáváme nezdravé pochutiny nebo dokonce alkohol a cigarety.

stěhovací proces

Narušená imunita je pak velmi křehká a rozhodí nás kdejaká maličkost. Zkrátka lidé, co dříve tvrdě pracovali na poli, byli schopni po každodenní dřině naložit na žebřiňák dubový slamník, těžkou truhlu a skříň, stůl a další nábytek z dřevěného masivu a s koňmi taženým vozem se přestěhovali sami, třeba i desítky kilometrů daleko.

krabice na stěhování

Co teď s tím? Pochopitelně by bylo vhodné začít u sebe a zlepšit svůj životní styl, ale jestliže vás čeká stěhování, pak raději spoléhejte na profesionály v oboru. Stěhování Praha je velmi psychicky i fyzicky vyčerpávající úkon, rozdělte tedy práci, abyste to neodnesli na svém vlastním zdraví. I tak budete muset zvládnout administrativu a tu za vás žádná firma neprovede.  

O co můžete stěhováky požádat?

Balicí materiál, případně balení věcí – mohou vám pronajmout nebo prodat balicí i výplňový materiál a případně vám vhodně poradit či vypomáhat i s balením.

Rozmontování nábytku – to oceníte hlavně u kuchyňských linek a velkých nábytkových sestav, nejčastěji montovaných na míru. Stěhováci zvládnou nábytek na novém působišti i sestavit a přizpůsobit tamním rozměrům a bytové dispozici.

Převážet vybavení bytu, dílny, garáže, kanceláře – stěhovací firmy zajišťují transport vybavení bytů, domů, ale i průmyslových objektů, kanceláří a dílen. Nezastaví se ani před rozsahem a množstvím věcí, ani před jejich velikostí a umístěním.

Tags: No tags