krajková maska

Základem každého, dobře fungujícího vztahu je i sex a intimita. Když do vztahu pustíte osobní kontakt, už se nedá rozhodně mluvit, jenom o přátelství.
krajková maska

Vášeň v počátků

Nejvíce odvázaní a vášniví býváme na samotném začátku vztahu. Takzvaný „první sex“ dokáže dva lidi buďto okamžitě spoutat, nebo taky rozdělit. V začátcích vztahu, v sexu dokážeme více experimentovat, zkoušet nové věci, být odvážnější a spontánnější. Touha mít toho druhého, je na takové úrovni, že bez ohledu na to, kde se nacházíme, co děláme, a s kým jsme, pořád myslíme na náš protějšek a nemůžeme se dočkat intimních chvil, které s ním strávíme. Je to přirozené, je to v pořádku a je to, bohužel dočasné.
žena za závěsem

Když jiskra zmizí

Něco, co je tak žhavé a silné, pocit naprosté extáze, časem bohužel vyprchá. Neznamená to ovšem, že svou partnerku už nemilujete, nebo, že se s ní máte přestat milovat. Znamená to, že vás vztah se posouvá, vyvíjí a někam směruje. Dostali jste se přes tuto „zvířecí fázi“, které se říká nejsilnější pud do stavu zamilovanosti a stálosti, a je to naprosto normální. Vztah, který je založený jenom na sexu, za prvé, není vztah a za druhé, nemůže nikdy fungovat. To, že vaše touha skočit na partnerku, hned jak se objeví ve dveřích není tak vášnivá, jako na začátku, ještě neznačí paniku a obavy, že je něco špatně.

Ze žhavosti k stálosti

Je dobré (když oba víte, že se máte rádi a váš vztah funguje), na něm i nadále pracovat. To značí i pracovat na vašem sexuálním životě. Když není ve vztahu jiskra, ani samotný sex to nespraví. A sex z nutnosti, povinnosti, nebo dokonce samozřejmosti nestojí nikdy za to. Není vaší povinností, být partnerce k dispozici, když se ji to hodí, vaši povinností, je naučit se, jak spolu docílit, aby měl váš sexuální život apetit. Když to nejde tak nějak přirozeně, na trhu je dostatečné množství sortimentu, který vám může pomoci, si sex trochu okořenit. To platí i pro páry, které jsou spokojené a tak nějak, jim to v posteli stačí. Když přijde na řadu nuda, je to signál k tomu, sáhnout po něčem vzrušujícím.
erotické prádlo

Strach mluvit o sexuálních touhách

Mnohdy, ale nastane situace, kdy jsou v posteli nespokojení oba, a mají strach si o tom promluvit. Krokem k úspěchu, je nebát se řešit vaše touhy a postřehy. Pokud se vám něco nelíbí, pamatujte, že to neřeknete nikomu cizímu, ale vaší partnerce, která to samozřejmě pochopí a vztahu to jenom prospěje. Mnoho lidí se bojí říct, co chtějí, a proto to nikdy nedostanou. Je těžké mít vztah, který funguje ve všech směrech. Sex, je jednou z možností, jak ho můžete zlepšit a udržet. Neberte ho jako nutnost, jednou – dvakrát týdně, ale jako možnost si najít s partnerem chvilku pro sebe a umět si ji užít.
 
Trochu humoru na závěr:
 
„Když nejde o sex, nejde o nic.“
Jan Werich
 
„Všichni dnes mluví o sexu. Není mně však jasné, kde na něj berou čas.“
Brigitte Bardotová
 
„Láska obvykle trvá léta, sex minuty.“
Robert Fulghum
 

Tags: No tags