bulharsko pevnost

Při návštěvě této země, se člověk cítí jako doma. Jen příroda je trošku odlišná. Velká část země je hornatá a jihozápad zdobí mohutný horský masív, s pohořím Pirin, Rodopi a Rila.
Žije zde asi 8 milionů lidí.
Když se budete chtít procházet po jakémkoli městě, asi vás udiví, že budete obklopeni vzrostlými stromy.
Bulharsko je oblíbené zejména pro své příznivé ceny, kratší dobu letu, bezpečnost a pláže s pozvolným vstupem do vody.
V letovisku Sluneční Pobřeží, budete překvapeni, že vše, na co se podíváte, je veliké.
bulharsko pevnost
Budování letoviska začalo kolem roku 1965. Později, v devadesátých letech, začala výstavba dalších hotelů, ale ty jsou dál od moře.
Leží necelých 5 km od Nesebaru, kde budete okouzleni starobylým městem s dřevěnými domy, pravoslavnými kostely, úzkými uličkami a unikátním větrným mlýnem.
Hotelový komplex Zlaté Písky stojí u 4 km dlouhé pláže. Nachází se asi 25 km od Varny. V blízkosti se nachází přírodní rezervace, která přímo vybízí k procházkám.
Pláže v Bulharsku jsou bezplatné, ale lehátka a slunečníky jsou za poplatek. Ten budete muset zaplatit i v případě, že byste chtěli využít nabídku vodních sportů a tobogánů.
Varnaje třetí největší město této země. Zde stojí za procházku Primorskij park. Jak už název napovídá, leží přímo u moře a je v něm ZOO, Delfinárium, Akvárium Černého moře, nebo námořní muzeum.
V centru hlavního městaSofie, naleznete útočiště ve formě parku. Je obklopen malou mešitou, budovou lázní, zídkou s horkými prameny a dvěma obchoďáky.
zámek hohenzollern
Na frekventované křižovatce stojí socha svaté Sofie.
Pokud byste hledali kostel Sv. Jiří, musíte být dobrými pozorovateli. Je totiž obestaven prezidentským palácem. Pochází ze 4. stol. našeho letopočtu, tedy z období Římské říše. Hlavním důvodem jeho dochování je, že byl v době osmanské nadvlády používán jako mešita.
Rozhodnete-li se pro Burgas, druhé největší město, budete příjemně překvapeni jeho atraktivností. Oblast kolem starého města oplývá restauracemi, kavárnami a živými bulváry. Na jižním okraji centra naleznete spoustu kostelů a muzeí.
Nenechte se odradit špinavými předměstími. Město má rozvinutý chemický průmysl.  Východní břeh moře je atraktivní díky velkému množství soch historických osobností, fontán a vzácných stromů.
Pohoří Rodopy vás jistě zaujme kotlinami a údolími, jimiž protékají křišťálově čisté řeky. Zde je nejznámější letovisko Pamporovo. Vydáte-li se do méně přístupných míst, narazíte na pravoslavné kláštery. Nejznámější se nazývá Bačkovský a mniši zde žijí v drsných podmínkách. Jejich běžnou stravou je pouze suchý chléb a voda. 
Zatoužili jste po lázeňských procedurách po náročných túrách? V tom případě je městečkoDevin pro vás ideální.
Historickým symbolem země je bývalé hlavní město Veliko Tarnovo, tyčící se terasovitě na vápencových skalách, pod nimiž protéká řeka Jantra. Domky vypadají, jako by vyrůstaly ze skal.
Milovníky historie můžu pozvat na návštěvu Kazanlaku, kde si rádi prohlédnou starobylé thrácké hrobky.

Tags: No tags