pergola u auta

Někdo bydlí v domě, někdo v bytě. A někdo teprve zvažuje, v čem bydlet. A pokud si tak láme hlavu nad tím, pro jakou variantu se rozhodnout, možná by neměl opomenout i myšlenku na nějaký ten mobilní dům alias mobilheim.
pergola u auta
Nejde sice o žádné u nás zase až tak příliš rozšířené bydlení, mohl by svým způsobem do jisté míry vyčnívat, ale proč by vlastně ne? Vždyť by nevybočoval z řady žádným opovržení si zasluhujícím způsobem.
Právě naopak – byl by svým způsobem pokrokovým, jakkoliv současníky možná ne až tak plně doceněným. Protože jakkoliv nejsou pro naši zemi mobilní domy dosud všedním jevem, není to proto, že by byly v něčem špatné. Právě naopak – v lecčem tyto domy předčí domy klasické, o bytech pak ani nemluvě.
Vždyť jenom si takový mobilheim vezměte! Kolik jenom má tento předností!
a) Nepotřebujete kupříkladu žádné stavební povolení. Ušetříte si tak spoustu běhání po úřadech a starostí byrokratického rázu, o finanční úspoře ani nemluvě.
b) Mobilní domy jsou levné, celoroční se vejdou cenou do půl milionu a ty určené pro sezónní bydlení vyjdou ještě laciněji.
c) Bývají kvalitní, jejich pořizovací cena je tak téměř tím jediným, co je třeba do takovéhoto domu investovat.
d) Při koupi hotového mobilního domu lze v tomto bydlet už týž den, na nový dům si je třeba počkat pouhé týdny až měsíce, což je daleko méně, než by trvala stavba klasické nemovitosti.
Pokud se jeden rozhodne si takový mobilheim pořídit, má na výběr prakticky ze dvou základních typů:
a) První vypadá ve své podstatě jako tradiční karavan. Ovšem karavan to přesto není, ač má takovýto dům skutečnou nápravu a kola a lze ho tedy odvézt kdykoliv a kamkoliv.
b) Druhý typ je kompletně vyrobený a hotový přenesen na vhodný pozemek jeřábem. Tento typ už má i své základy a proto je z pohledu předpisů považován za skutečný dům.
mobilní dům na cestách
Jak si jistě domyslíte, má každá ze zmiňovaných možností své přednosti i nedostatky. Každopádně jsou ale . Mající pouze dvě potenciální nevýhody. A sice že mobilheimy bez pevných základů mohou mít problémy při živelných pohromách, a aby se v těchto dalo bydlet, je zapotřebí zajistit si včas nějaký ten vhodný pozemek s přípojkami na vodu, elektřinu a plyn.
Což se ale hravě zvládne, že?

Tags: No tags